Daghiston muftisi tomonidan Xalq birligi kuni bilan tabrik.
Assalomu alaykum, aziz birodarlar va opa-phalalar!
Dag’iston muftisi Shayx Ahmad Afandi hamma bilan Xalq birligi kuni bilan samimiy tabrikladi - bu bayram bizning xalqimizning kuchini, birligini va o'zaro hurmatini aks ettiradi.
U ko'p yillar davomida bizning mamlakatimiz xalqning, o'z ona zaminiga bo'lgan sevgisi, adolatga bo'lgan intilishi va ruhiy qadriyatlarga sodiqligini birlashtirgan tinch qo'shna bo'lish namunasini ko'rsatib kelayotganini eslatib o'tdi. Madaniyat va an'analar xilma-xilligi - bu insonlar o'rtasida kelishuv va o'zaro tushunishni ta'minlaydigan boylikdir.
Har birimizga o'zimizning umumiy uyi xavfsiz, adolatli va mehmondo'st bo'lishini ta'minlash vazifasi yuklatilgan. Bu har kundalik ishlarimizda: halollik, mas'uliyat, yaqinlarga e'tibor, yordam berishga tayyorlik, hurmat va muloqotda namoyon bo'ladi. Kichik yaxshi ishlar oxir-oqibatda katta ijtimoiy foyda keltiradi.
Shayx Ahmad qalblarimizda sabr, buyuklik va birlik intilishlarini saqlashga chaqirdi. Farqlar bizni boyitishi kerak, ajralish emas; o'zaro hurmat va tinch qo'shnachilik madaniyati bizning kelajakdagi yutuqlarimizning tayanchi bo'lsin.
Alloh bizga hikmat, ruh kuchi va fikr birligini nasib etsin; o'z xalqimizning uylarida tinchlik va barqarorlik o'rnatsin, va Yurtdoshlarimiz barcha xalqlariga yaxshilik keltirgan holda, Vatanimiz rivojlana bersin.
Sizlarga tinchlik va yaxshi Bashiriyam!